Музей-кімнату ансамблю «Льонок» відкрили в Житомирській обласній філармонії

420

Народні інструменти, світлини, документи, збірки поезій, концертні костюми – такі експонати представлені у кімнаті-музеї  історії Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок» імені Івана Сльоти. 4 грудня музей урочисто відкрили. Відкриття музею приурочили двом датам – 60-річчя самого колективу «Льонок» та 80-річчю від дня народження Івана Сльоти, ім’я котрого носить колектив. Іван Сльота був художнім керівником та диригентом колективу впродовж десятиріч. Нині в Житомирі іменем народного артиста названа вулиця, на його честь влаштовують фестивалі та пишуть книги. «Льонок» - відомий за межами області та країни, має безліч нагород, титулів та звань. Проте пісні колективу  залишаються улюбленими в народі. 

«Перший етап – то було присвоєння академічного, Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок», а, буквально, в 16-му році вони отримали звання ще інше – імені Івана Сльоти. Пісні, які вони співають, співають на весіллях, співають на Дні народженні, співають на великих сценах, тобто пісні стали народними»,— каже Петро Доценко, генеральний директор Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера. 

Очільник обласної філармонії каже, що музей ансамблю при філармонії унікальний. Створений він, щоб увіковічнити надбання колективу та передати нащадкам