За останні чотири роки сформувався новий образ українського військового

322

Для багатьох сьогодні це символ свободи та перемоги, а хтось не цінує їх, адже має мирне небо над головою і не заглиблюється в суть і ціну блага. Однак, образ українського військового набув нового сенсу за останні чотири роки. Відбулися зміни і в свідомості вояків після перебування на полі бою, де гатять танки, сточать автоматні черги,  де гинуть побратими. Військовий психолог розповідає, що бойові дії впливають на кожного індивідуально, незалежно жінка це чи чоловік.

«Те, що він переживає там, він не так переймається за своє життя, як він переймається за людей, за сім’ю, яка його чекає, за побратимів, які знаходяться з ним в полі бою. Коли вони повертаються на мирну територію – їм тяжко, бо вони звикли до одного, а зараз вони приїхали в мирну частину країни, де вони ходять, дивляться, для них це трохи дико. Але цінності в них дуже змінюються: вони починають цінувати своє життя, вони цінують своїх близьких, рідних. Але якщо він не хоче щось змінити – ми не маємо права лізти в душу. Ми не лікарі, ми не судді, ми тільки зможемо допомогти, вислухати, і якось направити в правильну сторону, як і що треба зробити»,— каже Ірина Ільчишина, офіцер-психолог 135-го окремого батальйонного управління високомобільних десантних військ.

Зокрема, в Житомирі базується 95-та окрема десантно-штурмова бригада, яка відома в різних регіонах України. Цій частині Збройних сил України вже 25 років, однак саме за останні 3 бригада формує одні з кращих показників. Наприклад, на початку серпня 2014-го 95-та бригада здійснила найдовший рейд у військовій історії світу. Вони прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька ворожих артилерійських батальйонів, які перебували на українській стороні кордону, забрали їхню зброю і техніку, танки окупантів, проїхали аж до Луганська та повернулися до Слов'янська. 
Журналісти СК1 провели опитування серед житомирян, а яким же для них є образ українського військового та чи змінилось ставлення за роки війни на Сході. Опитані житомиряни мають різні думки, однак більшість бачить в українському військовому світлого воїна, якому вдячні за мирне небо над головою. З початком війни на Сході з’явилось офіційне свято – День захисника України, 14 жовтня. А 26 років тому, з настанням Незалежності у 1991-му році святкують День збройних сил України, 6-го грудня. Наші військові досі гинуть, проте попри загрозу життю мужньо боронять Україну до останнього. Задля перемоги