Ялинки цьогоріч не подорожчають

553

У Ємільчинському лісгоспі щороку реалізовують  до 5 тисяч новорічних сосон та ялин. Приїжджають купувати хвойних красунь сюди оптом з усієї України. До прикладу, покупці з Дніпропетровщини приїздять сюди за місяць-півтора до свята та купують новорічні дерева в горщиках. На місцях новорічні дерева зберігають в спеціальних ангарах у темному приміщенні, щоб дочекалися свят.
Вартість залежить від висоти сосни чи ялинки.  Цін цього річ не піднімали, принаймні так стверджують лісівники. Вони не втомлюються нагадувати, що купувати потрібно лише марковані дерева у спеціалізованих місцях продажу.

«Потрібно брати ялинку з самоклейною етикеткою, тобто марковану ялинку. Бірка чи самоклейна етикетка коштує 60 копійок, вона на ціну ялинки не впливає. Ялинка метрова буде коштувати в середньому десь 35 гривень, до двох метрів – 45 гривень, більше двох метрів – в залежності від того підприємства, в якому реалізовуються ялинки»,— каже Василь Олехнович, головний спеціаліст Житомирського обласного лісового та мисливського господарства.

Продавати ялинки розпочнуть з 15 грудня. На сайті Житомирського обласного лісового та мисливського господарства уже є перелік півтори сотні майданчиків з реалізації хвойних у регіоні. Продавати та купувати ялинки поза спеціально облаштованими пунктами, а тим паче самостійно вирубувати – протизаконно. За такі діяння можуть оштрафувати.
На Житомирщині ялинки та сосни вирощують 20 підприємств. Щороку лісівники області продають понад 40 тисяч новорічних дерев.  Лісівник також зазначила, що цього року за рахунок оптової реалізації уже вторгували 140 тисяч гривень