Безпритульні взимку шукають обігріву

745

Безпритульним важко пережити зиму. Зазвичай, вони шукають собі прихисток в підвалах та на вокзалах, так  каже голова громадської організації «Милосердя». Чоловік вже не один рік опікується долею місцевих  безхатьків. 

«Уже с ноября месяца каждый бездомный профессиональный,который уже не первый год, он уже нашёл подвал тёплый и тихонечко там ночует. И он уже готов обустроиться там на целую зиму. Даже и те бездомные, которые и первый год на улицах, они ночуют на железнодорожных вокзалах, на автовокзалах. Соответственно, там и администрация более-менее снисходительно к ним относится, когда такие морозы»,— Владислав Паламарчук, голова правління ГО «Милосердя».

Люди, котрі не мають даху над головою, можуть знайти притулок в міському центрі обліку бездомних. Проте, тут проблема з обігрівом, бо немає системи опалення. Чиновники виділили на облаштування котельні 100 тисяч гривень, але цих грошей може не вистачити. Припускають, що  лише на розробку проекту піде мало не половина усієї суми. 
Нещодавно виділені гроші треба використати до кінця року. Чи встигнуть за короткий термін поставити опалення, пан Владислав не знає. Нині мешканці центру обігріваються електричними приладами, котрі не дають стабільної температури. Через це в Центрі грибок та пліснява.
Минулі роки у Житомирі  розгортали пункти обігріву. Проте спеціалісти, котрі мають досвід роботи з безхатьками, дивуються, чому не спитали їхньої думки. Переконані, що підтримати змерзлу людину можна значно простіше. 
У центрі зараз перебуває 60 чоловік. Усього заклад розрахований на 80 ліжкомісць. Взимку безхатьків тут помітно більшає