Житомирські волонтери шиють балаклави, бафи, шапки для українських військових

542

Вони згуртувались, щоб допомагати українським військовим, які захищають наші Східні кордони. Житомирські волонтери шиють балаклави, шапки та бафи для хлопців на передовій. Дівчата вже кілька років працюють над головними уборами для вояків. Вони власноруч розробили модель та постійно удосконалюють процес пошиття флісових виробів. Почали займатись волонтерством із середини 2014-го року. В грудні того ж року заснували офіційну групу у Фейсбуці: «Пошиття балаклав. Житомир». Тоді займалися в’язанням шкарпеток і пошиттям балаклав, шапок, бафів. Передавали бійцям теплі речі, продукти, інструменти та все необхідне. Один рулон флісу коштує кілька тисяч гривень. Грошима допомагали небайдужі.

«У нас відбувається збір коштів у самій робочій групі, допомагають і волонтери з Оталії, це Віка Сєнкевич. Вона виставляє аукціони, де ми збираємо кошти. Хтосб перераховує їх на карточку як благодійність. За ці кошти купуємо тканину. У нас багато помічнків: з Італії, Швеції, Швейцарії, досить багато»,— каже Максим Ващенко, волонтер.

Волонтерка Катерина розповідає, що у перший рік війни шила по сто балаклав. Після роботи завжди виділяє годину на виготовлення таких необхідних речей воякам, із вже викроєних заготовок колегами. Команда зосередилася на пошитті саме балаклав та бафів, бо їх завжди бракує. В комплекті військового однострою такого не передбачено. Максим Ващенко запевняє, що попит, звісно, не такий як на початку війни, але теплі головні убори вояки беруть охоче. Влітку шиють бандани із більш легкої тканини