У День Збройних Сил України відкрили музей бойової слави Житомирщини

595

26-ту річницю створення Збройних сил України відзначили в Житомирському військовому інститут імені Сергія Корольова. Урочисто підняли Державний стяг та вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв.
Сьогодні ж відкрили музей народної слави нашої області. На меті мали зробити постійно діючу виставку мілітарної справи Житомирщини. Від давніх часів Київської Русі до сьогодення, війни на Сході. Така експозиція в нашому місті перша, створювали її абсолютно різні люди, зокрема з експонатами допомогли родини загиблих натовців.

«Так раз, і нема. Якраз на День Незалежності… Ми дуже вдячні, що вирішили зробити не тільки для нас, а для всіх загиблих, це для сімей дуже важливо. От бачите, у нас є діти, вони втратили своїх батьків, коли були дуже маленькі. Реально через пару років їх можуть не дуже пам’ятати, але буде якась частинка, куди вони зможуть прийти, я сподіваюся, і побачити це, нагадати, і другі люди будуть про них пам’ятати. Пам'ять про наших чоловіків, синів, батьків, вона залишиться»,— каже Світлана, дружина загиблого військового.

В музеї і інформативні стенди та історичні карти. Тут представлені і речі загиблих військових, що загинули в зоні АТО, коротка інформація про Героїчних земляків. Ректор інституту каже, що забуту історію відновили, додали і експозицію про події нинішньої війни.
Створили виставку майже за три місяці. Оскільки  знаходиться музей на території військового інституту про екскурсію сюди слід домовлятися завчасно, наголошує завідувач музею, однак відвідати залу бойової слави Житомирщини може кожен