День місцевого самоврядування по-житомирськи

501

День місцевого самоврядування в Україні відзначають 7-го грудня. Запровадили це свято 17 років тому, у листопаді 2000-го. Адже цього ж числа, у 1990-го році Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про місцеве самоврядування». Його представницькими органами є сільські, селищні, міські та обласні ради. Цього року, святкування співпало із позачерговою сесією у Житомирській міській раді. Депутати і чиновники працюють та вітають один одного з професійним святом. Зокрема, депутатка від «Опозиційного Блоку» Наталія Леонченко вважає, що місцевий депутат повинен бути відданим своїм виборцям та їх інтересам.

«Це свято дуже тісно увійшло в моє життя починаючи з 2010го року, коли я вперше стала депутатом міської ради, була обрана секретарем міської ради, згодом працювала заступником міського голови. За 7 років я пройшла, можна сказати всі щаблі всіх самоврядних посад, які є на місцевому рівні. І хочу зазначити, що тут або працюєш, і тоді, мабуть, немає місця якимось особливим питанням, якимось не дуже чесним компромісом, тому що розглядаючи і вирішуючи кожне питання, потрібно завжди дивитися на це питання з точки зору інтересів громади міста. Нам би зрілості. Нам би зрілості, зваженості, і дійсно такої доброї,  гарної, конструктивної принциповості, коли це стосується вирішення людських питань. І менше політичному піару, тому що на місцевому рівні, і це моя тверда позиція, починаючи з 2010го року, немає великої політики, тут має бути єдина політика, політика інтересів громади міста. І тому щиро бажаю всім здоров’я, наснаги в роботі, і звісно керуватися саме тими принципами, які я озвучила»,— зазначає Наталія Леонченко, депутат Житомирської міської ради ( фракція «Опозиційний блок»).

А от свободівець Олег Черняхович зізнається, що про День місцевого самоврядування не знав. Депутат Іван Мартинчук пов’язує цей день із давніми витоками місцевого самоврядування. Для Олександра Раковича цей день – рубіжний, час задуматися про те, що вже є, а що слід спланувати. Валерій Шевчук не вбачає у цьому дні свята, натомість  депутат каже, що це звичайний робочий день. Житомиряни ж не охоче коментують роботу депутатів. Перехожі зізнаються, що доброго сказати нічого Однак, День місцевого самоврядування є не лише святом депутатів. Це і День виборців, день територіальних громад: сіл, селищ та міст