Японці відкрили дитячу виставку в Житомирі

1070

Юні художники намалювали квіти ріпаку. Саме ця сільськогосподарська культура очищає землю, уражену радіацією. Свої картини діти представили у Центрі творчості дітей та молоді. На виставці з назвою «Маленькі жовті листки» представили роботи житомиряни і юні художники з японської провінції Фокусіма. Роботи дітей поєднує тема боротьби з радіаційним забрудненням.
Під час відкриття виставки юних художників нагородили відзнаками міжнародного, обласного та міського рівня. Практично кожна дитина отримала диплом чи грамоту.
Житомиряни  подарували японським гостям свої роботи. Японці в свою чергу привезли буклети про ріпак та його роль в очищенні земель від радіації. На сторінках брошюри зображені картини юних японських художників. Японці розказували, чому ріпак важливий для Японії.

«Ми привезли в першу чергу ті картини, на котрих зображено ріпак. Для нас культура така культура як ріпак – дуже важива, ми її дуже цінимо. Діти з Японії намалювали ріпакове поле, аби діти з України теж побачили картини дітей з Японії»,— каже Кацутоші Като, викладач Університету Тойохаші Содзо.

На виставці представлено півтори сотні  робіт українських та японських дітей. Це вже не перша співпраця Центру творчості дітей та молоді у Житомирі з японцями.

«У будь-якому випадку, на цьому ми не збираємося зупинятися. Ще є деякі плани на наступний рік. Можу сказати точно: на цьому ми не збираємося зупинятися»,— каже Кацутоші Като, викладач Університету Тойохаші Содзо.

Також японці провели для найменших художників студії майстер-клас у стародавній японській техніці манго. Діти малювали не на звичайних аркушах, а на сувої паперу. Зображали комікс ріпакового поля після дощу. Спільну картину житомирських дітей покажуть японським юним художникам