За організацію лекції про БАДи в онкодиспансері покарали звільненням

1498

Лектор розповідає житомирським лікарям про досвід інших лікарень. Доповідач стверджує, що в інших містах при лікуванні онкології вже успішно застосовують БАДи. На відео жінка, котра називає себе дієтологом, презентує житомирським онкологам харчові добавки. Переконує, що це може зупинити ріст ракових пухлин. Жінка каже, що рослинні харчові добавки рятують мало не від усього.

«Як «онкологічна» жінка з раком легень. Яку виписали рано додому помирати. Він просто користувався цим продуктом. Його дружина знайшла цей продукт. І церез два місяці вона їздила в Тернопіль,до родичів»,— переконує лектор.

Відео лекції в онкодиспансері швидко поширили в соціальних мережах. Користувачі обурювались тим, що жінка пропонувала онкологам БАДи. Радила застосовувати їх і для дітей. 
Тож хто зорганізував лекцію в Житомирському онкологічному диспансері? Журналісти СК1 запитали в обласному управління  охорони здоров’я. Там неохоче коментують лекцію про БАДи і переадресовують в онкодиспансер.
В обласному онкологічному диспансері відхрещуються від співпраці з поширювачами БАДів. Навіть дивуються випадку лекції для лікарів. У відповіді на письмовий інформаційний запит в онкодиспансері стверджують, що «в лікуванні онкологічних захворювань не передбачено застосування БАДів» і лікарі такого пацієнтам не призначають. А причетних до організації та проведення лекції про користь БАДів покарають. 
І винного таки знайшли. Відповідати за виступ лектора-промоутера довелося завідуючій одного з відділень. 
Чи має завідувач відділення достатньо повноважень, щоб потай від керівництва зорганізувати лекцію? Навіщо в онкодиспансер приїздила лектор-промоутер компанії БАДів, якщо там усі відцуралися від ідеї застосування харчових добавок? Чиновники говорити не хочуть і повчально наголошують – слід вчасно обстежуватися і лікуватися перевіреними препаратами, які пройшли відповідну державну реєстрацію