Децентралізація сприяла збільшенню жінок при владі

1155

Дискримінацію та утиски жінок під час виборів в місцеві ради виявили представниці «Жіночого консорціуму України». Вони моніторили вибори в об’єднані територіальні громади у 12 областях України та відстежували активність висуванок на посади депутатів і голів ОТГ. Наприкінці року в неофіційній обстановці за горнятком кави учасниці круглого столу обговорили ґендерні особливості виборів. Виборці вважають, що жінки при владі в ОТГ активніше вирішуватимуть питання побутового та соціального спрямувань. Ті ж дослідження свідчать, що стать мало впливає на вибір громадян, вирішальну роль відіграє передвиборча робота. У ході моніторингу з’ясувалося, що жінки менш активно висувають свої кандидатури на виборах. Кандидатки частіше балотувалися до сільських та селищних рад, аніж до міських. Більшість з них самовисуванки. Голова громадської організації «Паритет» вважає, що чоловіки включаються до виборчого процесу на міському рівні активніше, бо це пов’язано з ширшим доступом до фінансових ресурсів. Проте учасниці ґендерної кав’ярні помітили й інші причини цього явища.

«В процесах підготовки, лобіювання цих речей жінки беруть активну участь. І коли це вже покладено на блюдечку з голубою кайомочкою, виникає питання про кандидатів на голову, то радше жінка йде в заступники, у виконавчі органи»,— Світлана Євченко, головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.

Стереотипи про жінку в політиці закоренилися і в уявленнях самих жінок. Так вважають учасниці круглого столу. Учасниці ґендерної кав'ярні дійшли висновку, що політичні партії мають більш активно підтримувати висуванок та й жінкам варто позбутися упереджень щодо себе