Зустріч предстоятеля УПЦ митрополита Онуфрія із звільненими українськими заручниками

879

Перед Різдвом у Києво-Печерській Лаврі відбулася зустріч предстоятеля Української православної церкви Блаженнішого митрополита Онуфрія із звільненими українськими заручниками та їхніми сім’ями. Архіпастир привітав усіх із Різдвом Христовим, висловив радість з приводу звільнення людей саме перед найбільшим сімейним святом, побажав усім щастя, спасіння і Божого благословення. 
Нагадаємо, 27 грудня було звільнено із полону 73 українських військових. Це стало приємним наслідком складних і тривалих перемовин тристоронньої контактної групи, на результативність яких, значною мірою, вплинула Українська православна церква. Від імені своїх побратимів, значна частина яких нині проходить реабілітацію, щиро дякував за звільнення Олексій Кириченко. Він провів у полоні ДНР більше трьох років. Саме його промова на летовищі під час зустрічі полонених була першою і вмить розлетілася на цитати. Олексій визнає, що досі не оговтався. Він не дає окремих інтерв’ю, свій порятунок вважає дивом, розповідає про силу віри і просить церкву не зупинятися.

З 2014 року УПЦ, виконуючи місію милосердя і примирення  надавала допомогу переселенцям, відправляла гуманітарну поміч на Схід, у тому числі і на непідконтрольні території. Церва стала єдиною інституцією, якій довіряють з обох боків. Саме священики УПЦ супроводжували полонених із Макіївської колонії у сіру зону, де відбувся обмін. Серед них був отець Владислав.
На цій емоційній зустрічі був і звільнений рік тому Тарас Колодій. Це кіборг, який став першим полоненим, якого звільнили за клопотання церкви. Цікавим є той факт, що ініціатива залучити церкву до переговорів по звільненню полонених народилася у Житомирі і належить відомому захиснику Донецького аеропорту Сергію Білошицькому. 
На зустріч із предстоятелем УПЦ прийшли і ті, хто живе надією на порятунок своїх рідних, ув’язнених у ДНР, ЛНР, а також Росії і Криму. Люди переживають, що їхніх рідних не врятують. Найскладніша ситуація з тими, хто знаходиться за гратами на Кримському півострові. 
Митрополит Онуфрій обіцяє продовжити роботу по визволенню українських бранців і не зупинятися доки не буде звільнено останнього полоненого. Каже, наступний обмін можливий за формулою 10 на 10. Просить подавати максимум інформації про полонених, молитися за їхній порятунок і не втрачати віри.
Предстоятель УПЦ, також, наголошує на миротворчій місії церкви і закликає до милосердя