У Житомирі знімають фільм про барона Івана де Шодуара

2355

Фільм про барона Шодуара ще не має назви. Зйомки відбуваються переважно в Житомирі. Барон Іван де Шодуар – видатний житомирський меценат, засновник місцевого парку та кількох маєтків. Не всі архітектурні пам’ятки вдалося зберегти, однак інформацію про патріота Житомира Івана де Шодуара відновлюють. 

«Вражає те, що ця людина не просто тут народилася, і поїхала, вона тут народилася, жила, і зробила для міста надзвичайно багато. Вона зробила вклад не тільки матеріальний, але і духовний вклад. Цікаві моменти на зйомках, тому що ми мандруємо, знаєте, кіно і театр відрізняються. В театрі одні локації, а тут коли йде зйомка, ми мандруємо по різних куточках нашого Житомира, і не тільки. Були в Івниці на його маєтку, були в тих частинах, де саме стояли його будинки. На жаль, не всі збереглися, але стояли. В парку зйомки, нічні зйомки, ми працюємо»,— каже Петро Авраменко, режисер фільму про барона де Шодуара.

Сценарій фільму побудований на біографічних фактах Шодуара. Художнього вимислу і фантазій автори стрічки  не додавали. Стрічка триватиме до 20-ти хвилин. Гроші на екранізацію виділили з міського бюджету Житомира. Головний задум фільму розказати більше житомирянам про земляка.
Актор Максим Петрівський грає барона. Каже, що захоплений цим персонажем. Розповідає, що в образ вживався не довго і залюбки на себе приміряв іменитого історичного персонажа. 
Олена Заведія виконуватиме роль Анни Вальд – в сценарії це покоївка та близька жінка барона. Акторка розповідає, що була вражена історією стосунків цієї пари.
Ведучий фільму – житомирський актор Андрій Глущук. Він також озвучив закадровий текст і у фільмі про Ольжича. Актор вирізняє саме культурне надбання житомирського мецената де Шодуара.
Над створенням стрічки також працює знімальна група телеканалу СК1. Оператор-постановник та режисер монтажу Артем Цівко каже, що зазвичай документальні фільми йому знімати нецікаво. Проте сюжет і головний персонаж Шодуара захоплюють в роботі