Як у Радовецькому лісництві дбають про якість майбутнього лісу

489

У розсаднику Радовецького лісництва Білокоровицького лісгоспу дбають про якість рослин, починаючи з насінини. Висівають дерева та кущі в коробах на висоті 1 м 20 см, щоб уберегти їх від заморозків. Та головне – це спеціально підготовлений ґрунт для посадки дерев та кущів. До ґрунту домішують деревне вугілля із сільських печей. Це створює підходящу кислотність для саджанців. Висоту коробів регулють під зріст людини, щоб полегшити роботу доглядальників. Є на розсаднику і шишкосушарня насіння хвойних, побудована за німецькою технологією. Тут витримана необхідна температура та вологість. 

«От ви побачите і навіть чуєте цей звук, як шишка розкривається. Перед тим, як попасти в барабан, вона тут розкривається. Там воно вже перемелюється в барабані, при спеціальній температурі. Якщо температура буде вища або менша, то насіння не отримаємо надійної якості. Для сосни – одна температура, для сосни – інша. Це насіння, яке ми тут отримуємо, ми зберігаємо у насіння сховищі в Білокоровичах (там насіннєсховище) в спеціальний бутль, воно закатується пробкою, заливається воском. Залишаємо лакмусовий папірець: так регулюємо вологу»,— каже Ігор Тараканець, начальник відділу лісового господарства ДП «Білокоровицьке лісове господарство».

Вирощують на підприємстві переважно сосну та дуб, котрі висаджують на місцях суцільних рубок дерев. Садять також гібіскус, вишню та черемху, котрі використовують як супутні рослини для сосново-дубових насаджень. У двох теплицях сосни звичайної близько 100 тисяч сіянців. Частину посадкового матеріалу продають. Отримують гроші і від продажу декоративних рослин: туї та самшиту. У Білокоровицькому лісгоспі є 14 теплиць. За минулий рік тут виростили 2 з половиною мільйони сіянців