Переселенка з Алчевська розказала про підприємницьку діяльність та допомогу з боку держави

567

Переселенка з міста Алчевськ Луганської області Вікторія Хромова до війни працювала викладачем англійської мови в Донбаському державному технічному університеті. Разом з родиною в Житомир переїхала ще в грудні 2014 року. Ідею відкрити свою школу Вікторія виношувала вже давно. Завдяки грантовим програмам 2 роки тому відкрила центр освіти та творчого розвитку.

«Я брала участь у 2х грантових програмах, перша була за підтримки організації КРИМ «SOS», і після цього я її виграла, отримала підтримку, і після цього це  була друга програма  за підтримки Міжнародної організації з міграції і фонду громади Житомира це вже тут на місцевому рівні»,— каже Вікторія Хромова, керівник центру освіти.

Вікторія Хромова каже, що проблем у спілкуванні з житомирянами у неї не виникало. У наборі учнів спрацював механізм особистісних знайомств та рекомендацій. Водночас, жінка визнає, що прижитися на новому місці все ж непросто.

«Найголовніша складність для взагалі переселенців це те, що недостатня інтеграція в місцеву громаду + про тебе знають у тебе вдома, тут про тебе не знає ніхто»,— каже Вікторія Хромова, керівник центру освіти.

У Житомирі активно впроваджують різноманітні тренінги для обміну досвідом між переселенцями, які починають нову справу. 

«Мы уделяем внимание всем начинающим предпринимателям, в том числе туда попадают такие люди как переселенцы, которые к сожалению потеряли бизнес там, но смогли выстроить новый бизнес здесь, и мы очень надеемся на то, что они поделятся с нами вот таким успешным опытом»,— зазначає Оксана Чепішко, представник громадської організації «Restart».

 Станом на 2017 рік в Житомирській області зареєстровано близько 8 тисяч переселенців. За звітними даними благодійних фондів, працевлаштований кожен четвертий працездатний