Плямистих оленів розводять у Явненському лісництві на Житомирщині

1261

Більше десяти років у Баранівському лісомисливському господарстві реалізовують оленів для розселення всією Україною, продають їх і в приватні мисливські угіддя, і в державні. Щороку в Явниці народжується 10-15 оленят, і лише коли вони досягають віку 1 рік – продають. Працівники Явненського лісництва кажуть, що зернових закуповують десятками тон. На годівлю оленів йде понад 400 тисяч гривень на рік, а на утримання вольєра більше ніж мільйон. Мисливствознавець каже, що прибутків підприємство не має, однак головна мета – виростити та зберегти плямистих оленів. Частину відпустили в угіддя, іншу – відстріляли браконьєри. Зараз тут 32 плямистих олені, навесні чекають поповнення. Сюди приїздять діти та молодь, щоб побачити диких тварин не в зоопарку, а в природі. Лісівники наголошують, що пишаються заповідником, кажуть, олені тут себе почувають як удома. 

«Підтвердження те, що вони себе дуже добре тут почувають на цій площі, що вони дають потомство, розумієте, тут вони розмножуються, влітку ми їх випускаєм за межі вольєра, і вони під наглядом нашої людини, яка тут доглядає й охороняє, ходяться, пасуться»,— зазначає Анатолій Остудімов, директор ДП «Баранівське лісомисливське господарство».

Лісівники розповідають, що проблема браконьєрства актуальності не втрачає, деякі намагаються незаконно полювати просто на території лісомисливського господарства. Однак єгері та доглядачі запевняють: небезпечна робота варта того, бо зберегти популяцію диких тварин – основна їх мета