Цьогоріч більше безкоштовних ліків доступні пацієнтам

476

Цьогоріч перелік препаратів, які пацієнти можуть отримати за програмою «Доступні ліки», збільшився на 41 позицію, а список безкоштовних ліків – на 15 позицій. Тепер у новому реєстрі препаратів – 239 торгових назв, з них 47 – 100%-во оплачує держава.

«22 січня було оновлено  реєстр, який вийшов уже 5 лютого, тобто уже внесені правки, уже розширена кількість лікарських засобів, ну і маємо надію, що в  подальшому наша програма буде стартувати в повній мірі і буде працювати на благо наших пацієнтів»,— каже Олексій Андрушко, начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню.

Щоб отримати медикамент безкоштовно, необхідно звернутися до сімейного лікаря по рецепт. Отримати препарат безоплатно або частково доплативши можна лише в аптеці з позначкою «Доступні ліки». В аптеках міста кажуть, що препарати є.

«28  грудня  уже перестали їх відпускати і наліпку ми зняли, і ось буквально ось вже почали відпускати. Ну там здається … ну точно сказати не можу ну там щось таке було, чи то кінець року можливо був, но до 28 грудня відпускались ці доступні ліки. А зараз заключилися договора знову по-новому з цього року і знову вже ми відпускаєм»,— каже Ірина, провізор.

Тепер пацієнтам доступні безкоштовно або з частковою доплатою 24 препарати для лікування серцево-судинних захворювань, 144 – від цукрового діабету ІІ типу та 3 – від бронхіальної астми