Валідатори в маршрутках не для видачі квитків

1373

Отримати квиток у житомирській маршрутці важко, потрібно просити про це водія. Останнім часом ті стали щедрі: видають цілими «стрічками». На кінцевих зупинках, водії пробивають квитки цілими стрічками, адже кажуть, що їм незручно робити це під час поїздки. Паралельно відраховуючи здачу.
Ми опитували житомирян, чи видають їм квитки у міських маршрутках. Кажуть, що білетиків зазвичай не пропонують, однак і самі пасажири не наполягають. 
За словами Дмитра Ткачука, встановлення валідаторів у маршрутки –  це перехід на електронну оплату за проїзд  у майбутньому, аналогічну тій, що діє в електротранспорті. А видача квитків, за його словами – лише додаткова функція. Зокрема посадовець пояснив, чому наразі не можуть ввести контролерів, та коли це буде можливим.

«В першу чергу суть полягала в тому, щоб оце ключовий етап в переході на зміну системи взагалі і оплати, і розрахунку в тому числі: зчитування карт пасажирами, в першу чергу, знову ж таки, і пільговиків, і все інше, тому обладнання, його функція, в першу чергу, дати можливість подальшого зчитування і обліку»,— Дмитро Ткачук, заступник Житомирського міського голови.

На засіданні виконавчого комітету у листопаді 2017-го міський голова Житомира так і сказав, що  ціну проїзду піднімуть до 5 гривень за умови встановлення валідатора в салоні. Важливо, що геть не йшлося про обов’язковість його використання.
За оренду мобільних терміналів обліку пасажирів перевізники сплачують до міського бюджету по 420 гривень на місяць. Таким чином, за здачу в користування 165 валідаторів мало б надійти за місяць майже 70 тисяч, за рік – понад 800 тисяч гривень. Купили пристрої за бюджетні гроші - 13 мільйонів гривень. А щоб прилади окупились, потрібно понад 13 років