Лісівники облаштовують придорожні пункти відпочинку

794

Лісівники Житомирщини облаштовують вздовж доріг зони відпочинку для всіх охочих. «Радовель» - одне з таких рекреаційних містечок у Білокоровицькому лісгоспі на Олевщині. Створили його чотири роки тому. Відтоді воно стало улюбленим місцем відпочинку людей з довколишніх сіл та подорожуючих трасою Київ – Ковель. Є на території рекреації і невеличкий магазинчик, де лісівники продають власну продукцію. Прибутки від продажу продуктів власного виробництва покривають витрати на зарплатню 2-х продавці та 2-х охоронців.  Гроші за відпочинок у альтанках з відвідувачів не беруть.
Головний лісничий каже, що такі зони відпочинку допомагають уберегти ліс від пожеж. Люди не розводять відкритий вогонь у лісі.

«Такі містечка створюються для убезпечення лісових пожеж, тому що наші мешканці України мають можливість заїхати в лісові масиви, без дозволу лісової охорони розводити вогнища, снідати, обідати, мандруючи своїми подорожами»,— каже Руслан Бондарчук, головний лісничий ДП «Білокоровицьке лісове господарство».

Головний лісничий зізнається, що взимку відвідувачів менше. А в теплу пору року резервувати альтанку краще заздалегідь, бо гостей чимало. Керує рекреаційною зоною головний лісничий, а доглядають її всім лісництвом, щоб вона завжди мала належний вигляд  і відвідувачі сюди поверталися