Аудіювання з іноземної мови – новація ЗНО-2018

558

Реєстрація на цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання триває. Майбутні вступники почали подавати документи 6 лютого та матимуть такий шанс до 18 березня. Серед них – не лише 11-класники, а й ті, хто закінчив школу давно, а отримувати вищу освіту вирішив зараз. Житомирянин Вадим вирішив вступити до вишу через 17 років після завершення школи. Він зареєструвався у кабінеті ЗНО при Інституті післядипломної освіти в Житомирі. Найбільше майбутній абітурієнт переймається тестом з математики.
Школярі реєструються особисто, і незважаючи на карантин, можуть це зробити в своїх школах навіть зараз. Після реєстрації учень надає директору школи документи, які завіряють та відправляють до Вінницького регіонального центру. Цьогорічне ЗНО має деякі новації.

«Менше на один предмет за вибором – це предмет російська мова. Новацією є, крім зменшення на один предмет, є і тестування з іноземної мови. Це головна новація 18-го року. Вона буде відбуватися в форматі, який обов’язково передбачає такий вид діяльності як аудіювання. 16 наших пунктів тестування, і ті з них, які будуть задіяні на іноземну мову, мають забезпечити пристрої для прослуховування текстів»,— каже Ольга Єрмакова, головний спеціаліст управління освіти Житомирської міської ради.

ЗНО замінятиме державну підсумкову атестацію 11-класників, тому цьогоріч його складатимуть і студенти 2-го курсу коледжів. Як і тогоріч, обов’язковими є два предмети: українська мова, та,  на вибір учнів , математика або історія. Для підготовки до ЗНО майбутні абітурієнти використовують всі доступні засоби: посібники, Інтернет-ресурси, винаймають репетиторів або відвідують підготовчі курси.
Анкетування свідчить, що найкращі результати показують випускники, які готуються самостійно. Перевірити готовність до зовнішнього незалежного оцінювання випускники можуть вже в березні під час пробного тестування, якщо вони заздалегідь зареєструвалися.
95% всіх випускників планують вступати до вишів, тому складають ЗНО. Перше ЗНО-2018 з української мови відбудеться 22 травня. При зарахуванні до вишу враховуватимуть не лише результати зовнішнього незалежного оцінювання, а й середній бал атестата