Кір шириться Житомирською областю

910

У Житомирській області побільшало хворих на кір. Спеціалісти лабораторно підтвердили 13 випадків. П’ятеро недужих на кір – діти, а восьмеро – дорослі. Термінові повідомлення до лабораторного центру надходять щодня.
Ще у 9 жителів області підозрюють кір, проте лабораторний аналіз ще не підтвердив попереднього діагнозу. Спеціаліст лабораторного центру каже, що дані насторожують, бо за весь минулий рік зафіксували менше випадків.

«В минулому році було зареєстровано всього 6 випадків: в місті Житомирі та в Малинському районі. Вони були в серпні та вересні, і потім не було випадків. Розпочався підйом захворюваності в січні місяці»,— каже Тетяна Лутай, завідувач відділу епіднагляду, спостереження та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» МОЗ України.

Спеціалісти наполегливо радять щеплюватися, бо це єдиний захист. Із 10 осіб, котрі контактували з хворим, занедужає на кір дев’ятеро, якщо вони не щеплені. За календарем щеплень вакцину вводять двічі: в рік та в 6 років.
Хворий поширює вірус ще до появи перших симптомів недуги та висипів. Серед ускладнень – пневмонія, енцефаліти та навіть смерть. В Україні уже зареєстровано більше 5 летальних випадків, пов’язаних від кору