В житомирському мікрорайоні Корбутівка збудують приватний дитсадок

722

Дописи з обуренням про наміри вирубати дерева за адресою проїзд Шпаковський ширяться у Фейсбуці. Активісти нарікають на рішення міськвиконкому, яким погодили знищення зелених насаджень для побудови садочка. Місцеві кажуть, що майже нічого про майбутнє будівництво не знають.
Проїзд Шпаковський закінчується і починається ліс. Дерева тут, переважно хворі - пошкоджені жуком-короїдом. 7-го лютого, на засіданні виконкому проголосували за знищення лісу за адресою проїзд Шпаковський 25, 27, 29, де будуть розміщуватись будинки. Там дерева майже всі пошкоджені, за їх вирубку компанія заплатить майже 67 тисяч. Поряд із цим, обурення активістів викликала сусідня ділянка: проїзд Шпаковському, 12/1, де розміщуватиметься садочок. Тут знаходиться 221 дерево, однак забудовники коментують, що вирубають не більше третини насаджень. 

«Садочок наш за адресою Шпаківський 12/1. Так, там дійсно буде лише 30 відсотків дерев вирубано, не більше. Ми налаштовані на максимальне засадження, тому що ніхто не хоче там робити пустелю, однозначно, також, в принципі, так вийшло, що нам саме ц я ділянка, ми не вибирали її, яку нам надала міська влада, на цій ми і маємо будувати, у нас немає вибору»,— каже у телефоній розмові Олена Гавриш, керівник проекту ТОВ «Інвестиційна технологія» в Житомирському районі.

Ця ділянка дісталась забудовнику за обміном. Спочатку фірма вела будівництво на Старому бульварі, 14. Та місцина - рекреаційна зона, тому міська влада шукала нове місце для будівництва. У департаменті містобудування та земельних відносин Житомирської міськради питання вирубки дерев не коментують. Поспілкуватись із представниками «Інспекції з благоустрою» нам не вдалося. Директор комунального підприємства направив нас до заступниці, котра курує це питання. Тетяна Степаницька слухавку не брала, окрім неї коментарів в установі нам ніхто не надав.
На генплані будівництва у проїзді Шпаковському вказані зони озеленення – це більше половини усієї ділянки, чверть – під забудовою, майже десята частина – замощення твердим покриттям