Військові пенсіонери невдоволені перерахунком пенсій

577

Кабмін цьогоріч підвищив пенсії військовослужбовцям. У лютому Прем’єр-міністр підписав постанову про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби. Цьому передували мітинги військових пенсіонерів у регіонах та під стінами Верховної Ради. Ініціатор перерахунку пенсій військовослужбовцям Борислав Розенблат телефоном розповів, що протести були вимушеним заходом, бо військових їх не врахували в Пенсійній реформі.

«До мене, як до народного депутата, звернулися дуже багато громадських організацій, ветеранських організацій, які почали бити на сполох про те, що, взагалі-то, немає ніякого підвищення пенсій вже на протязі близько 10 років. Я звернувся до голови комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики пані Денисової, і ми разом з нею звернулися до Прем’єр-міністра і до Міністра соціальної політики пана Реви, і було прийнято компромісне рішення, що до кінця року буде внесено окремий законопроект, який буде враховувати ці всі питання. Знаю 100%, що проект рішення прийнятий. Прийняте рішення перерахувати пенсії з січня 2018 року» – розповів народний депутат України Борислав Розенблат

Анатолій Андрійович – один з тих, хто відстоював права військових пенсіонерів під час протестів. Він проходив службу в 95-й тоді – аеромобільній, а нині – десантній бригаді, брав участь у бойових діях в Афганістані. На пенсію йшов 20 років тому начальником бригади протиповітряної оборонної, має орден та медалі. Обіцяного з січня перерахунку поки не отримав, тому прийшов за поясненнями до головного управління пенсійного фонду України в Житомирській області.
Проте пенсіонери-військовослужбовці вважають, що перерахунок зробили несправедливо, бо в методиці не врахували доплату за ні роботу з таємними документами, ні класність, ні виконання особливих завдань. Урахували лише три складові: оклад за посадою, військові звання та надбавки за вислугу років.
Допоки законодавці внесуть зміни, військовий пенсіонер Анатолій Андрійович збирається боротися за право на справедливу пенсію в суді. На обліку в Житомирській області близько 26 тисяч військових пенсіонерів.