Діти з аутизмом потребують особливого навчання

924

Для дітей з аутизмом найскладніше – повторювати дії за іншими. Навчити таких дітей елементарних рухів – головне завдання педагогів та батьків. З особливими дітьми займаються педагоги та психологи Міжнародного благодійного фонду «Місія в Україну». Для дітей з аутизмом тут проводять поведінкову та сенсорну терапію.
Для кожної дитини таке навчання проходить індивідуально та займає різний період часу, – каже психолог Центру. Зі 6-річним Всеволодом тут займаються вже 2 роки. Мама хлопчика ділиться досягненнями.

«Разом з Юлією і з дитиною – вона мені показує, як, що, до чого. Фрукти, овочі ми розрізняємо, так же само сортуємо. Лото ми сортуємо. Ми даже не вміли хлопати. Вже ми і хлопаєм, і стукаєм, і показуємо частини тіла» – розповідає мама особливої дитини Майя Дуброва.

Спеціалісти кажуть, що займатися слід не лише з дітками, а й з їхніми батьками, аби ті змогли проводити спеціальні вправи вдома. Допоки дитина не говорить, треба допомогти відшукати свою мову. Навчають спілкуватися особливих дітей через картинки, бо так дитина може повідомити, що вона хоче. Більше того, такі діти вкрай потребують комунікації, – каже психолог.
Найголовніше – подолати стереотипи відносно дітей-аутистів у суспільстві. Вони можуть навчатися практично всьому, лише із їм для цього треба дещо більше часу