В Овручі біля пам’ятника Шевченку містяни зійшлись на народне віче

Овручани та гості міста збирались біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Люди влаштували віче. Зокрема до Овруча прибув керуючий Житомирською єпархією УПЦ Київського патріархату Паїсій. Розпочали захід із спільної молитви.
Голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода» Сидір Кізін каже: ініціювали цей захід, аби привертати увагу жителів регіонів Житомирщини до всього українського, зокрема проговорити церковне питання.

«Українець у своєму селі, у своєму місті, є джерелом влади, і він має бути владою, але поки що він не відчуває ще себе владою. Поки що українець відчуває себе якщо не в гостях, то в приймах, і нам ще дуже багато треба зробити. Власне, це віче проводиться в Овручі з тим, щоб пробудити українське життя в цьому давньому українському місті, щоб утвердилася наша мова, наша церква, наша українська влада на нашій землі. І ми сьогодні починаємо з цього північного краю, з Овруча, далі це буде продовжуватися по всій області з тим, щоби якось пробудити, як пробуджується зараз земля, весна йде, так і пробудити сили українські» – сказав голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода» Сидір Кізін.

«Ми маємо ідентифікуватися не тільки історично, не тільки мовно, але й релігійно. Наразі дуже велике питання стоїть щодо розбудови саме української церкви щодо направлення на те, щоби цінувати наші традиції, цінувати історію, і боронити нашу незалежність не фізично, а духовно» – каже заступник голови Житомирської обласної ради Максим Вілівчук.

Організатор заходу каже, що першочергова мета віче – звернути увагу людей на Українську православну церкву Київського патріархату. Петро Левківський запевняє, що саме її потрібно розбудовувати.
Зокрема, чоловік каже: священики Київського патріархату вже є у Овручі, проводять богослужіння в будинку культури. За словами Петра Левківського, на меті мають збудувати першу в Овручі церкву Київського патріархату