Радомишляни влаштували акцію проти вирубки лісу

Радомишляни скаржаться на вирубку лісу, люди зібрали мітинг в центрі міста. Кажуть: дерев постійно меншає.

«Ліс вирубаний, вирізаний, що не можна даже піти не квіточки не вирвать, не ягоди, не грибочка, нічого, повністю стопчене» – розповідає жителька Радомишля Марія.

«Вони вирізають там, де саме краща черніка, де чернічнікі» – додає жителька Радомишля Ніла.

«Протягом вже останніх двох років ми б’ємося з усіма інстанціями за те, щоб зупинити масову вирубку лісу в Житомирській області. У нас зібрано 20 тисяч підписів по області проти вирубки лісу серед мешканців. Ми їх прикладали до інстанції так само, коли звертались. На даний момент нам досі майже не вдавалось достукатися нікуди» – каже представник ГО «Дістало» Євгеній.

Під час акції посеред міста зупинили автомобіль, що віз деревину. Позаду машини номерних знаків не було.

«Це автомобіль, який знаходиться на балансі Радомишльського лісгоспу. Наша вимога дуже проста. Два тижні тому пройшли рейди СБУ і прокуратури. В рамках цих рейдів було задокументовано, встановлено факти того, що деревина продається під підробною документацією, іде чорна бухгалтерія, вона була вилучена під час цієї операції СБУ та прокуратурою. Було вилучено чіпи, які по кілька разів чіпляли на одні й ті самі дерева. Відповідно, це є протизаконно, ці факти СБУ й прокуратурою встановлені. Проте, незважаючи на це, підприємства продовжують вирубувати ліс. Наша вимога дуже проста. На даний момент, люди, які знаходяться в межах цієї кримінальної справи, підприємства і факти в яких зафіксовані незаконні вирубки лісу, незаконний оборот деревини, не можуть продовжувати доки не будуть проведені повністю розслідування, доки не відбудеться суд» – розповів представник ГО «Дістало» Євгеній.

Активісти викликали на місце події поліцію. Директор фірми, яка перевозить дрова каже: деревину купили у лісгоспу. Запевняє, що на автівці лісівників перевозять її з однієї  місцини в іншу.
Вантажівка з деревиною рушила слідом за поліцейським авто – до відділку. Люди її не пропускали, вимагали побачити всі документи на місці.
Представники Радомишльського лісомисливського господарство до поліції не прийшли. Активісти написали заяву про виявлений автомобіль з деревиною. Поліцейські кажуть: на перевірку документації потрібен час.

«Є повідомлення, ми розглядаємо, проводимо перевірку. Якщо є порушення, ми відкриваємо кримінальне провадження» – сказав заступник начальника Радомишльського ВП ГУ НП Олександр Кириченко.

Громадяни вирушили до Радомишльського лісомисливського господарства – керівництва на місці не було.

«Сьогодні не йде до громади керівництво лісового господарства. Воно відмовляється сьогодні йти і пояснити людям яким чином може відбуватись вирубка після того, коли були порушені кримінальні справи. Тому, я думаю, що далі буде, і громада буде домагатися того, щоб зупинити цю безконтрольну вирубку лісу» – розповів житель Радомишля Антон.

Активісти чекають на створення в міській раді робочої групи, що вивчатиме проблему вирубки лісу. Кажуть, звернення про це подали більше двох місяців тому.
Жителі Радомишля чекають реакції правоохоронних органів та місцевої влади на звернення