Картку житомирянина затвердили на сесії міськради

Картку житомирянина запровадили в Житомирі. Її можна оформити у банку. Заступник міського голови з питань транспорту каже, що з бюджету Житомира грошей на це не витратять.

«Банк випускає картку де є автономний, їхній чіп. Вони розраховують, що хтось там буде пенсію на неї отримувати, хто там буде виплати якісь отримувати, хтось може просто класти кошти, розраховуватись. А ми маємо свій другий чіп, безконтактний. для того, щоб система функціонувала, нам потрібні ще засоби зчитування, як інструмент. Тобто, якщо ми говоримо саме про транспортну послугу – це от ті от валідатори, які абсолютно приймають всі ці карти. Так само як сьогодні читаються там банківські карти, або електронні квитки» – розповів заступник Житомирського міського голови Дмитро Ткачук.

Єдине місцеве посвідчення – таке майбутнє картки житомирянина, каже профільний посадовець. Вона не лише для пільговиків, а для усіх містян.
Додаткові опції нашаровуватимуться поступово, їх затверджуватиме виконком, каже Дмитро Ткачук. Залежить можливість їх використання і від наявності обладнання для зчитування картки. Поки йдеться про використання в транспорті. На сесії міської ради проголосували за впровадження картки житомирянина, зокрема затвердили перелік із 25 категорій, які зможуть отримати цю картку як пільговики. Однак, послуга безоплатного проїзду безлімітною, як раніше, не буде.
Одна з функцій картки – можливість чітко обліковувати пільговиків у тролейбусах, коли ті курсуватимуть без кондуктора. Спеціальна програма допомагає рахувати кількість пасажирів, які сплатили валідатором, зчитавши електронний квиток, або банківську картку. Всі інші – вважаються пільговиками. В майбутньому «зайці» не зможуть сховатись у натовпі