Наукові дослідження Чорнобильської катастрофи актуальні 32 роки по тому

1067

«Чорнобильська катастрофа. Актуальні проблеми, напрямки та шляхи їх вирішення» – таку конференцію провели в Житомирському національному агроекологічному університеті. Науково-практичні заходи з Чорнобильської проблематики проводять у виші щорічно, – каже ректор навчального закладу. Проблеми радіаційного забруднення Чорнобильської зони в університеті досліджують вже майже 30 років.
Цьогоріч конференція міжнародна. До житомирського вишу завітали білоруські та японські науковці, котрі мають досвід у подоланні наслідків радіаційних забруднень. Японці приїхали з виставкою фоторобіт, на котрих зображена радіація.

«Протягом 6 років ми займаємося дослідами по авторадіографії в префектурі Фокусіма, яка постраждала внаслідок аварії на атомній станції Фокусіма-1. Минулого року ми відвідали місто, котре знаходиться дуже близько до Фокусімської атомної станції. На жаль, там багато будинків були зруйновані землетрусом та цунамі. Дуже важко дивитися на це. Декілька днів тому я з колегою побував у Чорнобильській зоні відчуження, де виявив схожі наслідки» – сказав науковий дослідник-фотограф в сфері авторадіографії Університету ТОКІО Масамічі Когая.

Декотрі дослідження потребують дороговартісної апаратури, тому науковці Житомирського національного агроекологічного університету намагаються долучати до своєї роботи іноземних колег.
В Житомирській області  як одній з найзабрудненіших внаслідок Чорнобильської катастрофи діє 2 структури, котрі проводять радіологічний моніторинг. Проте таких установ має бути значно більше, – вважають в обласному управлінні екології та природних ресурсів.
Відкривав науково-практичну конференцію голова Житомирської облради. Посадовець окреслив коло проблем, котрі спіткали регіон через дію радіації. Найгострішим питанням вважає високий рівень онкозахворювань в області. Нині на Житомирщині проживає понад 12 тисяч ліквідаторів Чорнобильської аварії.
Голова Житомирської облради наголосив, аби приймати правильні управлінські рішення, необхідно співпрацювати з науковцями та дослуховуватися до їхньої думки