Люки в Житомирі спричиняють травми та ДТП

Житомирян не влаштовує стан люків у місті. Жителі активно обговорюють проблему у соцмережах. Скаржаться, що люки відкриті, перекошені, розбиті та провалюються разом з асфальтом.
Через поламані кришки або їхню відсутність житомиряни травмуються. Нещодавно, наші журналісти висвітлювали ситуацію з 29-річною мамою двох дітей, котра перечепилася через побитий люк біля Ботсаду, тримаючи дитину на руках. Немовля не ушкодилося, а от жінка зламала ногу та мусить щонайменше місяць носити гіпс.

«Я впала і зламала ногу. Я просто вступила в оцю ложбинку. Він просто погано зроблений. Його, напевно, намагалися підняти, залити бетоном, але той бетон за зиму потріскався. І вийшло, що вийшло» – розповіла житомирянка Олена Сапітон.

Тими ж днями сталася інша прикра ситуація на проспекті Незалежності, де через провалений люк сталася ДТП.
У «Водоканалі» не підтвердили, і не спростували, чи люк біля Ботсаду на балансі їхнього підприємства. Не допомогла головному інженерові визначити це й спеціальна програма, де позначені всі люки «Водоканалу».
На балансі «Водоканалу» близько 22 тисяч люків. Водночас, головний інженер Сергій Єрьомін запевняє, що провалений люк на проспекті Незалежності їм не належить.

«Той люк – це «Зв’язку». Півроку назад його робили, бо була заявка. Я знаю, що скидали на нас також припис: чий це люк, просимо відновити його технічний стан» – каже головний інженер КП «Житомирводоканал» Сергій Єрьомін.

Люки у Житомирі обслуговують кілька підприємств. Більшість – у неналежному стані, каже Сергій Єрьомін. На час проектування люків, стандартами не передбачалося укладання опорних плит, тому люки і провалюються, – пояснює головний інженер «Водоканалу».
Є у Житомирі й приватні люки. Водоканал їх також перевіряє за графіком. Якщо виявляють недоліки, змушують власника їх усунути. 
Стикаються підприємства і з крадіжкою кришок люків. Тогоріч у «Водоканалу» вкрали 32 кришки. Про такі випадки підприємство повідомляє до поліції. Правоохоронцям вдалося знайти двох крадіїв. Вартість однієї такої кришки – від 2,5 тисяч гривень