Житомирські ветеринари спостерігають спалах чуми серед собак

453

Чума, а в народі просто «чумка» — смертельно небезпечна хвороба. Характеризується розповсюдженням серед собак.
Вакцинувати пса від чуми потрібно щороку. Щепити домашніх улюбленців звертаються до клініки майже щодня, розповідає ветеринар. Каже: це убезпечує пса від чуми, до того ж недорого.

«Від 200 до 300-350 гривень за одну дозу. Робиться вакцинація, якщо це цуценя, це двічі: один раз, через три тижні другий. Вакцинувати тварину це в десятки разів дешевше, аніж потім займатись лікуванням, діагностикою, ну і ще, на жаль, не мати, може і результату» — розповіла начмед ветеринарної клініки Наталія Станішевська.

Майже рік ветеринари фіксують спалах цієї хвороби серед собак у Житомирі. Ветеринар Наталія Станішевська каже: не менше 50 собак із чумою потрапляють до клініки щороку. Розповідає, до 2017-го такої масовості не було. До прикладу, в Коростені масово гинуть пси.
За статистикою, з 10-ти таких псів виживає лише один. Наталія Станішевська наголошує: все залежить від того, як швидко звернулись до ветеринара. На перших стадіях чуму розпізнати важко, має симптоми багатьох захворювань: кволість, зниження апетиту, висока температура. Найчастіше до лікарів ідуть, коли пса врятувати вже вкрай важко.
Чума не передається від собак до інших тварин, не може підхопити її і людина. Ветеринари закликають господарів щепити своїх улюбленців щороку, аби вберегти їм життя