Народицька лікарня отримала новий електрокардіограф

У різних районах Житомирської області громадська організація «Дістало!» проводить акцію «Житомирщина з новими очима». Людей обстежує офтальмолог, а згодом люди отримують окуляри за індивідуальними замовленнями. За минулий рік в рамках акції видали 10 тисяч окулярів. Найбільш гостра потреба в таких акціях у віддалених селах, – каже благодійник Віталій Журавський. Такі акції проводить уже 5 років поспіль.

«Офтальмолог виписує індивідуальні рецепти. За індивідуальними рецептами виготовляються окуляри. Це зручно для людей, бо людині не треба їхати в районну лікарню, витрачати кошти на автобус туди – назад, стояти в черзі. А ще в багатьох районних лікарнях офтальмолога й немає» – сказав керівник ГО «Дістало!» Віталій Журавський.

Медпрацівники Народицької центральної районної лікарні під час приїзду благодійника до медичного закладу також отримали окуляри. Кажуть, таку акцію тут проводять не вперше.

«Він приїздить не вперше. Я вже окуляри отримую третій раз. Два рази я отримувала для читання окуляри, для роботи. А сьогодні я заказала окуляри, щоб мені дивитися телевізор на дальній відстані. От вони мені привезли» – розповіла медсестра Народицької центральної районної лікарні Надія Маслюк.

Крім того, благодійник привіз медичне приладдя Народицькій центральній районній лікарні. Новий електрокардіограф передали медичному закладу, аби лікування пацієнтів проходило ефективніше.

«До мене було прохання привезти вам електрокардіограф. Який просили – прошу» – сказав керівник ГО «Дістало!» Віталій Журавський.

«Ми Вам дуже вдячні, що не забуваєте, що допомагаєте. Я думаю, я це сказала від всього колективу» – сказала головний лікар Народицької центральної районної лікарні Марія Пащук.

«В Народичах я буваю і бував дуже часто. Багатьох людей знаю персонально. Це ще в час, коли я був народним депутатом. Мені подзвонила головний лікар і сказала: «Я Вас дуже прошу: ну, приїдьте, будь ласка, в нас немає електрокардіографа.» Я їй пообіцяв. Ця розмова була півтора місяці тому назад. Електрокардіограф ми їм подарували. Це те, що їм потрібно» – сказав керівник ГО «Дістало!» Віталій Журавський.

Віталій Журавський під час приїзду поспілкувався з працівниками Народицької центральної районної лікарні про медичну реформу. Благодійник вважає, що  реформа суперечить Конституції України.

«49 стаття Конституції. Що там вказано? Що медична допомога повинна бути доступна – перше. Друге: що в державних комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно. І третє: що існуючу мережу таких закладів не можна скорочувати. А що ж прийняли депутати? – Зліквідувати ФАПи, зліквідувати в багатьох районах районні лікарні, і перевести всю медицину на платну основу з 1 січня 2020 року. Сьогодні ця медична реформа – якщо не дай Бог вона запрацює – вона може тільки збільшити на сотні кілометрів кладовища» – сказав керівник ГО «Дістало!» Віталій Журавський.

Віталій Журавський вважає, що впровадження медичної реформи погіршить життя українців. Таку думку благодійник чує щораз під час зустрічей із громадянами. Особливо гостро постало це питання у постраждалому від аварії на ЧАЕС Народицькому районі