У Житомирі ніде діти трупи померлих тварин

562

Житомирянка Марія стала свідком загибелі бездомного пса. Тварину збила автівка просто на очах у жінки.
Перехожі намагалися врятувати собаку, але було запізно. Тоді постало питання: що робити із трупом загиблої тварини. Пес був габаритним і навіть прибрати його з проїжджої частини виявилося складно.
Житомиряни розпочали пошуки відповідної служби, котра займається утилізацією загиблих тварин. Допомогли залагодити справу волонтери, — каже свідок інциденту. У комунальному підприємстві «Центр захисту тварин» кажуть, що їхня служба підбирає таких загиблих бездомних тварин.
КАТП 0628 спалює тварин на полігоні у крематорії. Проте утилізують вони трупи лише бездомних псів та котів. Куди подіти тіло домашнього улюбленця – житомиряни мають вирішувати самостійно. Ветеринари кажуть, що найліпше – кремувати тварин.
Водночас, загиблих тварин просто закопують або викидають на смітник. Домашніх улюбленців власники захоронюють на несанкціонованих кладовищах.

«Люди, наприклад, вибрали собі таку територію, здається, біля кладовища на Корбутівці. Самі просто. Мені здається, там і дозволів нема. Там і пам’ятнички можна знайти для тварин» – розповів лікар ветеринарної клініки Житомирського Національного агроекологічного університету Анатолій Дубовий.

Проте такі захоронення – небезпечні, адже декотрі тварини гинуть від хвороб, а їхні трупи заразні навіть після смерті.
Тогоріч у Харкові відкрили перший в Україні колумбарій для тварин – спеціальне сховище урн з прахом після кремації