Пожежа поблизу «рудого лісу» здоров’ю житомирян не шкодить

Повідомлення про пожежу в зоні відчуження охопили інтернет. Вже добу там горить трава і чагарники  на площі близько 5-ти гектарів. У соцмережах ширяться припущення про можливі наслідки та загрозу для місцевого населення. Ситуація нині не є загрозливою, ­­­– запевняють в лабораторному центрі. 

«Для Житомира характерний рівень природного гамафону 13-16 мікрорентген в час. Хоча допустимою для території, яка не є враженою внаслідок аварії на ЧАЕС – до 30-ти мікрорентген в час. Так шо можна житомирянам спокійно: відпочивати і не переживати, що в нас є якесь підвищення радіаційного фону» – розповів завідувач Житомирського міськ-районного відділу ДУ «Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України» Іван Киричук.

Окрім цього, фахівець розповідає: ніякі інші чинники на сьогодні не впливають на підвищення радіаційного фону в Житомирі. Через спекотне літо горять ліси не лише в Чорнобильській зоні, а й на півдні України. Ці лиха, за даними моніторингу, допоки не несуть негативного впливу на здоров’я людей. Ми опитали житомирян, чи знають вони про пожежі в зоні відчуження