Монетизація пільг на проїзд Житомиру обійдеться у 80 млн грн

Начальник управління транспорту Житомирської облдержадміністрації каже, що приватні перевізники повинні возити пільговиків. Чиновники наголошують, що право на проїзд у АТОвців — законне. Ті, хто відмовляються возити таких  пасажирів, не працюватимуть на маршрутах.
Пільговики хочуть безкоштовно їздити. Посилаються на пільги, гарантовані державою.
Місцеві чиновники кажуть, що приватні перевізники повинні возити ці категорії.
Законної сили набула постанова Кабінету міністрів про монетизацію пільг на проїзд. Місцева влада уповноважена вирішити: скільки грошей готова виплатити пільговикам. Обласні  чиновники ще не підрахували скільки коштів щомісячно витрачатимуть на забезпечення пільг на проїзд. До прикладу, в Рівному розмір щомісячної компенсації складатиме 90 гривень, у Вінниці — майже 97 гривень.
Нарахування здійснюватимуть індивідуально. Є затверджений перелік категорій осіб з інвалідністю, які отримають відшкодування в подвійному розмірі. Учасники бойових дій + 20 % до визначеної суми. Місцева влада має визначитись, у який саме спосіб відшкодовувати гроші за проїзд. Посадовці кажуть, що кошти на пільговиків у бюджетах закладені, проте не в усіх ОТГ.
У Житомирі пільговики користуватимуться «карткою житомирянина». Місцеві чиновники припускають, що за 30 поїздок пільговикам відшкодують 90 гривень. Впровадити таку карту в обіг планують наприкінці року.
30 пільгових поїздок — мінімальна кількість затверджена Урядом. Місцевій владі надано право самостійно встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків