У молоці виявили завищений вміст радіації

У Житомирі біля Сінного ринку на вулиці Покровській щоранку розгортається чималий стихійний ринок. Господині з прилеглих сіл продають городину, гриби та молочні продукти. Люди активно куштують та купують молочне. Продавчині запевняють, що пропонують якісні продукти. Кажуть, що своїх корів ретельно доглядають.
У Житомирському регіональному управлінні Держпродспоживслужби запевняють, що регулярно досліджують вміст радіації в сільгосппродуктах. Остання перевірка в північних районах області виявила радіоактивне забруднення молока: зафіксовано завищений вмісту цезію-137. В лабораторії припускають, що радіація може накопичуватися в молоці через випас худоби на забруднених полях.
Фахівці наголошують: перевіряють продукти лише на сертифікованих ринках. Перевищення норми радіонуклідів фіксують в ягодах, грибах, меді та рибі. Це переважно стосується продукції північних районів. А ще закликають обережно куштувати дичину.
В обласному центрі селяни збувають значну частину молочної продукції на імпровізованих ринках. Таким чином уникають контролю якості та витрат на оплату за торгове місце