Неповносправні діти потребують приміщення для денного перебування

Пані Жанна виховує дитину з особливими потребами. У її сина Вані важка форма аутизму, і він потребує особливого догляду. Через це Жанна не працює і повністю залежить від стану дитини.
Таких дітей, як Ваня, в Житомирській області та й у самому Житомирі чимало. Батьки особливих дітей гуртуються, аби спільно долати труднощі. А турбот у них достатньо.
Єдиний вихід для таких дітей – Центр денного догляду, адже не всі мами згодні лишати важких особливих дітей на виховання в інтернаті. Та й самі інтернати в Житомирській області реформують і до 2025 року планують закрити. Уже кілька років мами виборюють приміщення для Центру.

«Якщо був би такий Центр, ми би ходили в Центр, і там би був і логопед, і психолог, і всі вихователі, як потрібно. Могла б залишити Єгора там в Центрі, і могла б ходити на роботу» – сказала член ГО «Діти Сонця» Наталія Пухтаєвич.

Батьки особливих дітей уже кілька років оббивають пороги різних установ, аби їм допомогли знайти приміщення для Центру денного догляду. Зверталися за допомогою і до Уповноваженого з прав дитини, і до релігійних організацій, і до влади області та міста. Проте справа мало зрушилася з місця, адже щораз чують ввічливі відмови, – говорить голова громадської організації «Аутизм Житомира».
За підрахунками членів громадської організації «Аутизм Житомира», в області конче потребують послуги денного догляду 46 дітей. А загалом осіб з важкими нозологіями близько ста, – каже Жанна Зарічна