Працівників служби «102» навчають тренери проектів ОБСЄ

Після дзвінка на «102» оператор за півхвилини повинен зібрати необхідну інформацію та передати її диспетчеру. Далі наряд поліції виїздить на місце події. Саме такі міжнародні вимоги до служби.

«Нещодавно була створена така модель, коли оператори, це нові люди, не атестовані співробітники. Їм дійсно потрібне додаткове навчання для того, щоб ефективно виконувати свою роботу», – розповіла координатор проектів ОБСЕ в Україні Тетяна Медун.

Після реформування Служби реагування «02» на «102» змінилось програмне забезпечення, міжнародні організації надають спеціалізоване обладнання, аби служба працювала ефективно. Щоденно кожен оператор приймає близько 200 викликів. Чимало людей телефонують у шоковому стані.

Навчання для працівників служби «102» проводять, аби навчити правильно реагувати на випадки домашнього насилля.

Служба «102» – одна з ключових в поліції, каже координатор проектів ОБСЕ в Україні Вайдотас Верби. Координатори проектів кажуть, що результативність тренінгів оцінюватимуть за показниками поліпшення обробки викликів та швидкості реагування. Протягом року подібні тренінги проведуть в 11 містах України.