Лікарі нагадали, як захиститися від спеки

Комфортний вільний одяг із натуральних тканин, зручне шкіряне взуття, дотримання питного режиму, більш легка їжа та захист від сонця, – такі основні поради лікарів. Пити багато корисно не всім.

Захищати очі та чутливу шкіру довкола очей треба окулярами, придбаними в спеціалізованих закладах. Тим, хто працює в спекотну погоду просто неба, не слід забувати про головні убори. Зловживати сонцезахисними кремами не варто, – кажуть лікарі.

Найбільш чутливі до спеки люди з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, хворобами щитоподібної залози та органів дихання, а також захворюваннями шкіри. Такі хворі потребують особливої уваги медиків у спекотні дні.

«Якщо в таких людей виникає підвищення артеріального тиску, виникає затерпання кінцівок, виникає порушення зору, може бути головокружіння, затерпання язика, легка шаткість при ходьбі – ми завжди акцентуємо увагу, що треба викликати «швидку», – розповів заступник головного лікаря з медичної частини КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О. Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради Наталія Герасимчук.

Якщо у людини на спеці різко заболіла голова, вона втратила свідомість, відчуває нудоту чи погіршився зір, то варто негайно викликати швидку. Це може бути сонячний або тепловий удар. Лікарі радять до приїзду швидкої перемістити людину в тінь, накрити вологою тканиною і дати прохолодної води.