Науковці й активісти просять дозволу на вирубку хворих лісів на Житомирщині

Як рятувати хвойні ліси сперечалися на громадських обговореннях у Житомирі. Науковці, місцеві депутати, чиновники та активісти спільно шукали ефективних методів подолання комах-шкідників. За даними вчених, 13% хвойних лісів Житомирщини уражено жуками-короїдами. Лісівники нарікають, що через обмежений режим санітарних чисток, не можуть вчасно зупинити їхнє поширення. Щоб показати шкоду зажерливих комах – принесли уражені соснові поліна.

На протидію жукам-короїдам лісівники готові застосовувати комах-онтомофагів. Йдеться про мурахожука, котрий поїдає короїдів у великих кількостях. Однак, розводити мурахожуків дорого і довго.

Біологічна зброя ефективна, але швидко зупинити поширення короїдів можна лише вирубкою, визнають лісівники.

«Законодавство, яке нас тормозить, в плані, з-за того, ми маєм такі великі наслідки в рубках. Інтенсивність в рубках невелика, але кількість заходів величезна. Ми зараз три раза проходим вибірковими санітарними рубками, а четвертим разом заходим суцільною санітарною рубкою», – розповів директор ДП «Вінницялісозахист» Володимир Чудак.

На зустрічі погодили низку заходів для чистки хворих дерев. Погодили й звернення до Президента та Уряду з проханням скоригувати періоди для проведення санітарних чисток хвойних лісів.