Міська рада та громадяни трактують рішення суду про маршрутки по-різному

Обмеження пільги на безоплатний проїзд у маршрутках з 10-ї до 16-ї години – незаконне. Таке рішення прийняв Корольовський суд ще наприкінці березня, а 14 серпня апеляційний адмінсуд його підтвердив. Позовну заяву подала група житомирян, бо вважала рішення виконкому про обмеження в часі неправомірним. Люди намагалися скасувати один пункт у рішенні виконавчого комітету.
Позивачі вважають, що після визнання судом рішення виконкому незаконним, пільговики можуть їздити безкоштовно без обмежень у часі.
Водії маршруток не готові возити пільговиків задарма увесь день.
У міській раді рішення суду трактують інакше. Чиновники вважають, що пільговики втратили право на безплатний проїзд взагалі.

«Після скасування даного пункту рішення виконкому жодного юридичного законом підтвердженого права на безкоштовний проїзд для пенсіонерів – його немає. Коли цей пункт існував, то ми посилалися на рішення виконкому, де було вказано, що всі, хто має згідно законодавства (а законодавство – це і закони, і постанови) – з 10.00 до 16.00. Перевізникам і водіям це дасть можливість абсолютно законно виганяти пенсіонерів за віком. В жодному законі пільгового проїзду їхнього не передбачені» – розповів заступник Житомирського міського голови Дмитро Ткачук.

Позивачі запевняють, що рішення суду чиновники перекрутили.
У міській раді планують проаналізувати ситуацію та прийняти нове рішення. Допоки рішення суду не надійшло до міськради, правила проїзду для пільговиків не мінятимуть: безплатно користуватися маршрутками можуть з 10-ї ранку до 4-ї вечора