Новий податок лісівники називають непосильним

426

Депутати Житомирської облради звернулись до Президента України, Верховної Ради та Кабміну з проханням коригувати податкове нововведення. Йдеться про прийняту зміну до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств»:

«пункт 273.1 викласти в такій редакції:
"273.1. Податок за лісові землі складається із земельного податку та рентної плати, що визначається податковим законодавством";»

Лісівники просять прибрати цю рентну плату, або встановити посильну для лісгоспу.
Окрім цього, Степан Нусбаум просить громади області розважливо віднестись до такого податкового нововведення і не «ставити лісове господарство на коліна».
У одній із найбільш заліснених громад області – Чоповицькій ОТГ кажуть: 5-відсоткова плата до їхнього бюджету склала б 3 мільйони гривень. Загалом, власних надходжень в громаді 10 мільйонів. Голова Чоповицької ОТГ каже, що додаткові надходження є на що пустити. Водночас визнає, що податок може бути непосильним для лісгоспів.

«Ну близько 3-х мільйонів. На що ми пустим, та багато є. І пільговий проїзд нас турбує, тому що в нас вузлова станція, у нас дуже велика сума виходить за пільгові перевезення, і дороги всім болять. Тому додаткові надходження – це завжди дуже добре. Але, ну звісно, якщо поставить 5 відсотків, і це буде 70 мільйонів гривень, то це, це занадто. Ми повинні до цього підійти помірковано, щоб Закон виконать, норми Закону, але щоб дійсно не погубить» - зазначив Михайло Філоненко, голова Чоповицької ОТГ.

В Житомирському обласному лісомисливському господарстві сподіваються на розуміння Президента та голови Верховної Ради стосовно поправки до Закону. Якщо ситуацію не врегулювати, лісівники прогнозують банкрутства підприємств