Житомирська вчителька – про свою професію та творчий шлях

512

29-й рік Тетяна Паламарчук працює вчителем початкових класів у Житомирській міській гуманітарній гімназії №23. І досі згадує день, коли вперше прийшла до школи. Тоді їй було 19 років.
Чому ж обрала професію вчителя? Немалу роль зіграло те, що вона з учительської родини. Тетяна Паламарчук розповіла, що  вважає найскладнішим у роботі педагога.
Учні гімназії розповіли, за що люблять свої вчителів та привітали їх із прийдешнім святом. Після уроків уже репетирують танець-подарунок для своїх педагогів.
Про забезпеченість категорії вчителів Тетяна Паламарчук розповідає так: найважче було в 90-ті, двотисячні. Разом з тим запевняє, що й зараз зарплата не відповідає проробленій роботі.

«Забезпечення. Ну, ніби держава і робить щось, піднімає зарплату, але наша зарплата порівняно навіть з зарплатою моїх сестер, вони теж починали вчитися, але не працюють в освіті, от, то це дуже низька зарплата. І шкода, що така низька зарплата» – каже вчитель Тетяна Паламарчук.

Заробітні плати вчителів у 2017-му році зросли на 50%, у 2018-му ще на 25%. Таким чином шкільний педагог без категорії отримує 6303 грн, 1-ї категорії – 8301, вищої категорії – 8849 грн. Наступного року Уряд обіцяє збільшити зарплатню ще на 9%