Ув’язнені задоволені життям у Райківській виправній колонії

470

Ув’язнений Олександр перебуває уже більше року в Райківській виправній колонії №73, що в Бердичівському районі. Чоловік скоїв крадіжку, тому був засуджений. Каже, останнім часом умови перебування в колонії поліпшилися: смачно годують, урізноманітнюють дозвілля та ремонтують приміщення.
Працює Олександр в підсобці: видає ув’язненим матраци та постіль. У колонії ув’язнені зайняті на виробництві. Працюють позмінно, тому дехто до обіду відпочиває. Можуть чоловіки у колонії і здобувати середню освіту – при установі є вечірня школа. Навчаються в ній 75 учнів у п’яти класах – від 8-го до 12-го.
Учні випускних класів по завершенні школи складають ЗНО, аби згодом вступити до вишу. Директор школи каже, що один з учнів отримав 164 бали з історії. Ув’язнені можуть в колонії отримувати і робітничі професії.

«Електрогазозварювальник, верстальник деревообробних верстатів, колій плит і блоків, оператор швацького устаткування і складальник верху взуття. Ви знаєте, в минулому році зустрів одного з колишніх учнів. Так, людина працює за професією, каже, що знадобилася» – розповів майстер виробничого навчання Райківська філія ДПНЗ «Житомирський навчальний центр №4» Андрій Саржан.

Влітку класи школи відремонтували, – каже директор навчального закладу. А рік тому в колонії відреставрували лазню, змінили тут і систему опалення. Обійшлося це в майже 200 тисяч гривень. 
Працюють ув’язнені і на кухні. Готують каші, м’ясні страви, рибу та супи, декотрі продукти з власного саду та підсобного господарства. Полюбляють ув’язнені тушковану картоплю, борщ та м’ясні страви. Є на харчоблоці навіть власна піч. Поблизу їдальні пахне свіжоспеченим хлібом. 
Усього в Райківській колонії на виправленні понад 600 ув’язнених. Усі вони здійснили злочини уже не вперше