Житомирські спортсмени-аматори з інвалідністю готуються до міжнародного сплаву на байдарках

715

Протягом трьох місяців 220 осіб з інвалідністю з Житомира та Республіки Білорусь  сплавляються на байдарках по річці Уборть в Олевському районі.  Команди слабозорих, нечуючих, з порушеннями опорно-рухового апарату наважуються їздити у турпохід за сотні кілометрів від дому.  

«Таки ми наполягали, кажу, візьміть нас хоча б на сплав. Ні, лише на плотах незрячі можуть. Ні, кажу ми будемо плавати» — каже голова правління Житомирської громадської обласної організації «Житомирська обласна спілка культури та мистецтв інвалідів» Валентина Позняк.

Створюють умови для фізичної активності та допомагають знайти нових знайомих громадські організації та міжнародні партнери.

«Уже всемирно признано что первый путь реабилитации и адаптации в жизнь общества таких людей лежит через физическую культуру и спорт. У нас реализуется совместный проект. Мы будем проводить чемпионаты в своих областях, различные спортивные соревнования. Налажен тренировочный процесс в различных видах спорта. Не только люди сплавляются по реке и получают какие-то положительные эмоции, они общаются между собой, с ними работают психологи» — розповів виконавчий директор ГО «Житомирський обласний фонд соціального захисту інвалідів» Олександр Лобов.

Змагаються  люди з інвалідністю і в армрестлінгу, бочче, проводять чемпіонати з шахів. Налагоджують міжнародне партнерство.
Туристи з інвалідністю попри прохолодну погоду  продовжують подорожувати та плавати на човнах. Вже розпочали підготовку до міжнародних змагань