Ягоди з Житомирщини постачають в європейські супермаркети

Уже 6 років на у селі Маркуші Бердичівського району на Житомирщині діє підприємство, котре постачає ягоди до європейських супермаркетів.
На 100 гектарах у Бердичівському районі вирощують лохину, малину, черешню, порічку та суницю. Цьогоріч тут зібрали 78 тонн ягід. Масштаб вирощування лохини – один із найбільших в області. Житомирщина – лідер з вирощування цієї культури в Україні.
Нещодавно на підприємстві підписали контракт з Францією на 2,5 мільярди євро на постачання суниці садової для елітного сорту джему. Проте основні експортні культури підприємства – свіжа лохина та заморожена малина. Збирають ягоди вручну, бо лише так вони не ушкоджуються.
Підприємство отримує європейські гранти допомогу від USAID на розвиток сільськогосподарського бізнесу. Це допомогло  встановили обладнання для шокової заморозки та зберігання ягід. Водночас, керівник компанії каже, що отримали компенсації на техніку та саджанці і від держави.

«Підтримкам бізнесу – це має бути основний пріоритет будь-якої влади, незалежно від того – це місцеве самоврядування, чи це облдержадміністрація, чи це ОТГ, тому що сьогодні бізнес, який живе і працює на селі, він створює робочі місця, він сплачує податки, а якщо є податки, є робочі місця, територія розвивається. Якщо говорити сьогодні про житомирську область, то, дійсно, сьогодні є програма підтримки бізнесу. Ми на цей рік передбачили 2,5 мільйони гривень на цю програму. Ця програма дає можливість відшкодування відсотків в розмірі 1 облікової ставки НБУ. На сьогодні це 17,5%, ми готові відшкодовувати бізнесу, якщо бізнес бере устаткування, розширює виробництво, випускає якусь нову продукцію, модернізує виробництво. Ми готові робити це не тільки для бізнесу, який на сьогодні діє, існує, а й готові робити для тих початківців, які, як правило, не мають можливості взяти дешевий кредит» – сказав голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич.

У сезон на підприємстві працюють близько 400 робітників з довколишніх сіл. Середня зарплатня – приблизно 4 тисячі гривень