У приміських автобусах зросли ціни на проїзд

Проїзд в приміських маршрутках вже здорожчав. 
Маршрут Житомир - Черняхів. Водій Олександр каже, що пасажирів про здорожчання проїзду не повідомляли. Припускає, що надалі ще зростатиме ціна квитка.
В облдержадміністрації від приватних перевізників чекають розрахунків нових тарифів, аби погодити нові ціни. 
Перевізники не чекали погодження з владою і вже поставили нову ціну на проїзд. Водій автобусу на маршруті № 200, пан Володимир показує папірець з новими тарифами. Оголошення про нові тарифи у салоні також немає.
Про нові тарифи не знають в управлінні дорожнього будівництва та інфраструктури області, котре і укладає договори з приватними перевізниками. Чиновники обіцяють в ситуації розібратись, але визнають, що вплинути на бізнесменів не можуть.

«На сьогодні державне регулювання тарифів на приміських ,міжміських автобусних маршрутах  відсутнє. На сьогодні тариф є вільним. Перевізник має право підвищувати тарифи прийнявши самостійно це рішення. Процедури, яким методом повинно бути встановлення тарифу, з якого числа воно не прописано жодним нормативно-правовим документом. Санкцій, або інших законних дій щодо підняття не підняття не прописано» — каже начальник відділу транспорту управління інфраструктури та дорожнього будівництва Житомирської ОДА Валерій Ясинецький.

Адвокат Роман Орєхов радить оскаржувати підняття цін на перевезення в антимонопольному комітеті. Водночас, юрист наголошує, що Постанова, на яку посилаються чиновники та перевізники, в ціноутворенні є рекомендаційною для приміських сполучень