Фільм про барона де Шодуара презентували в Житомирі

Житомирянам презентували фільм про відомого земляка, мецената, науковця та колекціонера барона Івана де Шодуара. До перегляду глядачі розповідають, що знають про цю історичну постать та що сподіваються дізнатися про барона з фільму.
Основний задум фільму — розказати більше про постать барона та його значення для Житомира. Знімали кіно про земляка на Житомирщині, – каже режисер та автор сценарію фільму Петро Авраменко.

«Ми знімали все в Житомирській області. Чому Івниця – тому що він там народився, там стояв його маєток. На жаль, надзвичайно жалко, тому що це історична пам’ятка, яка зараз просто в занепаді. Ми, коли приїхали, нам було прикро, там залишилося реально те, що можна реставрувати. Ми кажемо: Житомир – область туристична, те, що ми можемо використовувати для туризму дуже потужно» – розповів режисер фільму, автор сценарію Петро Авраменко.

Життя барона де Шодуара оповите легендами та домислами. Проте фільмом намагалися показати біографічну правду про останнього із роду де Шодуарів. Автори визнають, що  одну легенду все ж екранізували. Містика супроводжувала і зйомки стрічки.
Під час зйомок до команди підходили житомиряни, аби розповісти легенди про барона. Режисер фільму каже, що хоче з цього зняти ще один цикл фільмів та заснувати премію Шодуара.
Фільм про де Шодуара став другим у циклі просвітницького проекту «Видатні постаті Житомира». Раніше житомирянам презентували кіно «Вогонь самопосвяти» про Олега Ольжича. У планах – стрічка про Ріхтера та Корольова