У житомирських школах вимагають довідки про місце реєстрації дітей

662

У житомирських школах батьків просять принести довідки про реєстрацію дитини. Таким чином хочуть визначити тих, хто навчається в місті, але зареєстрований в довколишніх селах чи інших містах. Відтак, житомирська влада хоче просити ОТГ оплатити навчання їхніх дітей у міських школах. Батьки в соцмережах висловлюють обурення, зокрема величезними чергами в управлінні ведення реєстру, де такі довідки видають.

«Довідка про МІСЦЕ РЕЄСТРАЦІЇ! Якщо дитина прописана, то просто в КВЖРЕП або ОСББ до паспортиста. Якщо не прописана, як у мене, — в КВЖРЕП форма А4 береться, а потім з нею в Управління ведення реєстру у "веселу" чергу на майдан Корольова, 6»

«Занимали очередь в 4.15 утра были 6 по списку(((»

«Есть електронный реестр. Мы при поступлении подали справку. Если есть сомнения или им нужны уточнения пусть садятся и проверяют по базе регистрации»

«В этом году при поступлении в школу подавали справку о прописке. Зачем дублировать то, что у них должно быть в личном деле?»

Дитина пані Сніжани цього року пішла до першого класу. Жінка каже: збирати довідки про   місце реєстрації дитини незаконно, називає це «тихим полюванням у школі». Наголошує: живуть із родиною за містом, але працюють в Житомирі і сплачують значні податки саме тут.є

«Моя сім’я сплатила минулого року до міського бюджет 36 тисяч гривень податків. Чому ОТГ повинні відшкодовувати? Влада міста просить відшкодувати за школярів 17 тисяч гривень, в той час як за кожним учнем ходить субвенція. І вона також не надходить до бюджету ОТГ. Вона ходить за дитиною. Вона, відповідно, прийде туди, де навчатиметься дитина» – каже мама Сніжана Герасимчук.

По довідки з місця реєстрації звертаються переважно в управління ведення реєстру Житомирської міськради. Тут величезні черги: люди займають місця з 4 ранку.
В школах почали збір довідок, але як і хто надалі оброблятиме ці дані – допоки не знають. 
Міські посадовці подовжили термін збору довідок. Планують до кінця року обрахувати чисельність прописаних в Житомирі.  
Міський голова підтвердив намір впровадити схему компенсацій за навчання сільських дітей в Житомирі. Водночас, йдеться про спрощення процедури збору довідок