Лікарні Житомира отримуватимуть більше грошей, у ході медреформи

507

Зміни в системі лікарень та поліклінік Житомира вже не за горами. Медреформу на вторинній ланці вже починають впроваджувати. Йдеться зокрема про вихід стаціонарів на так званий «медичний ринок». Лікарні конкуруватимуть та боротимуться за пацієнта, кожен покращуючи якість надання послуг, — кажуть керівники міських лікарень Житомира.

«Є люди, які бояться скорочення, і в основном це ті, які відчувають, що без них можна працювати дальше. І приклад одного із наших закладів, який ми трошки реформували й оптимізували, показали, що багато людей не захотіли йти не в стаціонар, нікуди. А просто пішли собі і все, звільнилися» — розповів головний лікар Центральної міської лікарні №2 Віктор Павлусенко.

Є і ще одна проблема у впровадженні мед реформи на «вторинці»: брак технічних кадрів, адже на черзі – комп’ютеризація. Те, що вже пройшли сімейні лікарі.
Зміни відбудуться й формальні: усі мед заклади вторинної ланки (лікарні та поліклініки) стануть комунальними неприбутковими підприємствами. Місто, заключивши договір, отримає кошти з Національної служби здоров’я. Вищі зарплати обіцяють і лікарям, однак кожен муситиме боротися за пацієнта, надаючи якісні послуги. Схожі зміни вже відбулися в поліклініках серед сімейних лікарів, тоді ж у Житомирі створили кілька амбулаторій. Кабінети сімейних лікарів комп’ютеризували, з’явилась послуга «електронного запису». Ці та інші зміни стосуватимуться поліклінік та лікарень