Перше товариство велосипедистів в Житомирі заснували 1893 року

430

Першому спортивному велосипедному товариству Житомира та Волині – 125 років. Житомир став четвертим містом, де заснували таку професійну спілку. Також у 1929 році тут з’явився другий в республіці велотрек. Такий на той час був лише в Харкові. Про понад столітній розвиток велоспорту в регіоні розповідає його дослідник.
Здобутки велоспортсменів Житомирщини останніх років на високому рівні. Дорослі велогони та юніори щорічно гідно представляють область і Україну на Європейських та Світових змаганнях. Головне завдання на нинішньому етапі – кваліфікуватися до Національної Олімпійської збірної.
З нагоди 125-річччя заснування першого спортивного товариства в Житомирі почесні відзнаки вручили спортсменам та тренерам. Серед нагороджених – і Єлизавета Романівна, котра велоспорту віддала 12 років. Звання Майстра спорту здобула ще в 1958-му.

«Я тоді підготовлена хорошо була. І зимою, і крос, і все таке… Добре було. Була молода, задор. Почала я з плавання: плавання, лижі, а потім вже – велосипед. Все-таки вже мені 81, і ще я ходжу, і ще я вдома помагаю. Спорт помагає. Такщо хто хоче довго жить, займайтеся спортом» – розповіла велогонщиця Єлизавета Поліщук