У Житомирі відбувся четвертий форум інтегрованого розвитку міст

На четвертому форумі обговорили сформовану Концепцію інтегрованого розвитку Житомира. Над її розробкою міська влада працює з 2016-го року. Залучили команду українських та міжнародних експертів, за підтримки Федеративного Уряду Німеччини. За цей час понад 8000 містян взяли участь у різноманітних форумах, фокус-групах, конференціях, семінарах, фестивалі «Майстерня міста». Житомиряни ділилися своїми думками, ідеями та баченням щодо розвитку Житомира, їх було включено до Концепції. Вже сформовану концепцію публічно обговорили. 

«Я не буду говорити багато про саму методологію, але є три основоположні принципи, які я хочу зараз зазначити. Перше – це дійсно бачення розвитку міста, де ми бачимо наше місто за 12 років. Ми маємо собі це уявити, побажати. І є велика різниця між генеральним планом, і планом інтегрованого розвитку – це те, що в план інтегрованого розвитку закладаються проекти, які мають бути реалізовані до певного часу. І третій, один із найважливіших принципів, - це тей, що інтегроване планування побудоване на принципах партиципації і залучення громадськості. І саме тому ми сьогодні тут зібратися. Але інтегроване планування воно не завершується сьогодні, воно буде впроваджуватись іще упродовж кількох років» – розповів директор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Міхаель Енгель.

Зауваження та пропозиції для покращення документу будуть опрацьовані та враховані в фінальній редакції Концепції, яка в січні 2019-го буде винесена на розгляд сесії Житомирської міськради